64 відгуків
+380 (67) 964-04-50
+380 (93) 253-53-61

22 цікаві факти про сріблі

22 цікаві факти про сріблі
Цікаві факти про сріблі.
Люди почали використовувати срібло ще до настання нашої ери. На острові Сардинія його добували і обробляли з епохи раннього енеоліту. Це стало можливим завдяки тому, що раніше благородний метал часто вдавалося знайти у вигляді самородків, і його не потрібно було виплавляти з інших руд. Золото, втім, теж зустрічається у вигляді самородків, але рідше.
У давнину вавілоняни і ассірійці срібло вважали символом Місяця і шанували його як священний метал.
У Середньовіччі срібло завоювала велику популярність серед алхіміків. Потім цей метал стали широко застосовувати для виготовлення тарілок, кухонного начиння, столових приладів і карбування монет.
У середині XV століття В Рудних горах був виявлений срібний самородок вагою в 20 тонн. Подібні великі знахідки відбувалися і в інших частинах світу. Наприклад, на канадському руднику Кобальт вдалося знайти пластину, прозвану «срібним тротуаром» — її довжина складала близько 30 метрів.
Срібло володіє антибактеріальною властивістю і може вбити 650 видів різних бактерій. Саме тому багато авіакомпанії використовують у своїх літаках воду, яка була оброблена сріблом. Це рятує від поширення на борту інфекційних захворювань.
Срібло має майже стовідсотковий коефіцієнт відбиття світла.
При кімнатній температурі срібло проводить електрику краще, ніж будь-який інший метал, відомий людству.
Сполуки срібла, завдяки їх високій світлочутливості застосовують у фотографії.
Рукотворна зміна погоди, або «розгін хмар», стала можливою завдяки використанню йодистого срібла, розпорошується з літаків.
Срібло часто застосовують як антибактеріальний засіб – в першу чергу для знезараження води.
Срібло є офіційно визнаною харчовою добавкою – воно позначається як Е174.
Колоїдне срібло з 1990-х років часто використовується в народній медицині, хоча вчені так і не прийшли до остаточного висновку відносне його властивостей.
Мала кількість срібла (близько 0,02 міліграм на кілограм ваги) міститься в тілах всіх ссавців. Його біологічна роль поки що недостатньо вивчено, однак відомо, що в людському організмі найбільше срібла міститься в нейронах головного мозку.
З їжею людина щодня отримує близько 0,1 мг срібла. Особливо багатий його сполуками яєчний жовток.
У стародавньому Єгипті на рани накладали срібні пластини, щоб убезпечити хворого від нагноєння і прискорити загоєння тканин.
Міфи і легенди багатьох народів світу наділяють срібло містичними властивостями – метал нібито здатний відлякувати вампірів, злих духів та іншу погань.
Назва іншого цінного металу, платини, перекладається з іспанської мови як «маленьке срібло».
Слово «срібло» перекладається з більшості мов світу як «світлий» або «білий».
В Японії срібло використовують при виробництві кондиціонерів – такі прилади не тільки освіжають, але й очищають повітря в приміщенні.
Срібні вироби не піддаються корозії, їм не страшний контакт з водою і багатьма кислотами (на відміну від золота воно не розчиняється в царській горілці). Незважаючи на це вони часто темніють. Це пов'язано з домішками, які можуть бути присутніми в сплаві. Вважається, що чим вище проба, тим у ній менше міді, яка окислюючись забарвлює срібло неприємний чорний відтінок.
Одного разу італійський мореплавець Себастьян Кабот зустрів моряка, який стверджував, що бачив країну, де є гори срібла. Зацікавлений мандрівник вирушив на пошуки дорогоцінного металу в Аргентину, але срібла там не знайшов. Вважається, що саме завдяки цій історії держава отримала таку назву, так як аргентум з латинської — срібло.
Кожен з нас не раз чув вираз «розгін хмар». Особливо перед великими святами і парадами. Але мало хто знає, що запобігають дощ завдяки йодистому сріблу. Найчастіше його розпилюють над хмарами з літаків.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner