Продавець Интернет-каталог скидок "BASIC.in.ua" розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
64 відгуків
emoji-quarantineІнтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!
+380 (67) 964-04-50
+380 (93) 253-53-61

Велоокуляри - навіщо потрібні, як вибрати, що потрібно знати до покупки.

Велоокуляри - навіщо потрібні, як вибрати, що потрібно знати до покупки.

Велоокуляри - це предмет першої необхідності для велосипедистів (не варто недооцінювати швидкість, комах, пил і дрібні камені, які можуть потрапити вам в очі).

Часто новачки велосипедисти купують велоокуляри вже після состоявщегося інциденту. Проте досвідчені велосипедисти без цього аксесуара не ризикують кататися.
 

Причини покупки велоочков

1. Травневі жуки з твердим панциром, навіть на швидкості 20-30 км/год перетворюються на загрозу не тільки зору, але і здоров'ю в цілому. (швидкість велосипеда може досягати і більше 60 км на схилах і навіть більше). Втратити керування на швидкості 20 км/год може обернутися катастрофою, не кажучи вже про більшої швидкості.

2. Чорні мошки, які і без швидкості лізуть в очі. Вимивати їх ввечері з глас процедура не з легких і приємних. Якщо вчасно цього не зробити, є великий ризик отримати як мінімум кон'юнктивіт

3. Дорожня пил і стужка при вітрі. Всі велосипедисти стикаються з пилом і наскільки неприємно може це позначитися на зорі може підказати будь-офтальмолог. Тому захист для очей просто необхідна.

4. Гілки, павутина. В лісі окуляри ваша захист очей від механічних пошкоджень (гілок, які б'ються часом дуже боляче) і павутини, якщо ви любите катати по-глибше в лісі.

5. Швидкість + вітер в обличчя = сльози. Окуляри захистять ваші очі від вітру і дадуть можливість бачити дорогу і не жмуритися. Дадуть комфорт від катання і можливість набирати швидкість. Вам не доведеться постійно зупинятися, витирати очі від сліз ( не факт що чистими руками).

6. Захист від потужного ультрафіолетового випромінювання.

Як вибрати?

Головне, що б подобалися і добре сиділи . При виборі окулярів ви можете звернути увагу на додаткові функції, наприклад, наявність змінних лінз.

Дорогі окуляри чи можна придбати за бюджетні?

При підборі очок ви зіткнетеся з тим, що ціни на спортивні окуляри і велоокуляри м'яко сказано різнитися (пару доларів до декількох сотень доларів), зможете знайти і ексклюзивні окуляри за більш ніж 1000 доларів.
Більш дорогі окуляри зазвичай пропонують світові бренди. Тут ви платите за бренд і за інновації і технології розроблені даним брендом. Однак у першу чергу окуляри це витратний матеріал для новачків (можна опустити їх на землю, витерти лінзи брудними ганчірочками, легко втратити), тому рекомендуємо для перших велоочков взяти середню цінову категорію до 80 доларів. Така покупка не сильно позначиться на вашому бюджеті і при цьому основні функції очки будуть виконувати.

Важливі параметри за вибором очок (розставлені по пріоритету)

  1. Лінзи бувають змінні та стаціонарні.
  2. Якість лінз — хороші лінзи будуть мати лише незначні колірні спотворення. Можливо в комплекті буде кілька змінних лінз, якщо так задумано виробником, під різні погодні умови або різний рельєф. Однак є й універсальні лінзи.
  3. Більш міцний корпус — корпус, який здатний витримає реальний удар.
  4. Дужки з ковзаючими прорезинеными ущільнювачами для кращої посадки окулярів на обличчі.
  5. Носовий упор з тонкою регулюванням по ширині. Бувають фотохромні лінзи так звані хамелеони. Це більш дорогий сегмент очок. Від якості фотохромних лінз буде залежати швидкість пропускання світла і швидкість адаптації лінзи на светоосвещение. Хороші лінзи не будуть накопичувати воду, а її відштовхувати майже відразу при попаданні на них.
  6. фотохромні лінзи (лінзи хамелеони). Це більш дорогий сегмент очок. Від якості фотохромних лінз буде залежати швидкість пропускання світла і швидкість адаптації лінзи на светоосвещение.
  7. Відштовхування води від лінз.


Змінні лінзи:

Плюси: Легка заміна лінзи при пошкодженні ( подряпина, тріщина і т. д.) , зміна кольору лінзи (Можливість поміняти лінзи під погодні умови, якщо у вас не універсальні лінзи)

Мінуси: Вартість - однозначно дорогий варіант. Швидше зношуються. Ризик механічних пошкоджень оправи і дужок при зміні лінз. Лінзи для заміни потрібно брати з собою, що так само збільшує ризик їх втрати, їх поломки.

Стаціонарні лінзи (Не змінні лінзи):

Плюси: Вартість - не дорогі окуляри. Лінзи надійно закріплені в оправі.

Мінуси: Один колір лінз. Для різних погодних умов рекомендуються різні окуляри.

Маленький секрет: можна купити окуляри з більш старих колекцій - ви не втрачаєте в якості, оскільки від року до року лінійки очок вкрай рідко змінюються рідко, а вартість змінюється сильно.

Які лінзи вибрати і чим вони відрізняються?

Колір лінз - на ринку є всі кольори веселки і навіть більше.

Прозорі — для похмурої погоди і їзди вночі.

Темно-сірі — дуже поширений колір лінз. Він блокують світло і в сонячну погоду буде комфортно їхати

Коричневий або мідний — хороший універсальний варіант. Цей колір підвищує контрастність, що дозволяє краще розрізняти поверхня траси.

Поляризаційні лінзи — зменшують кількість відблисків і віддзеркалень, наприклад, від поверхні води.

Дзеркальне покриття — зменшує світлопропускання. Хороший вибір для дуже сонячних днів.

Фотохромні лінзи — здатні адаптуватися до переходу з різних умов освітленості. Відмінний вибір коли освітленість змінюється дуже швидко, наприклад, їзди по лісі.


Оптимальний варіант мати 3-ри види окулярів: Білі або майже білі лінзи для їзди в сутінках. Жовті та помаранчеві лінзи, які підсилюють контраст і дозволяють краще бачити деталі в похмуру погоду. І темні лінзи для яскравих днів.


Хороші лінзи для велоочков: стійкість до подряпин, мінімальне спотворення світла, мінімальне запотіванню, захист від ультрафіолетових променів, ударостійкість, адаптивність до висвітлення та поляризація.

Оправа велоочков

Важливо: окуляри повинні бути вам корисні. При моргання вії не повинні стосуватися лінз. Прогумована перенісся з м'якою вставкою, яка не дасть очками сповзти - додатковий плюс до зручності.
Змінна перенісся - більш дорогий варіант, зручніше для протирання лінз.
Вбудована або стаціонарна перенісся - більш дешевий варіант, але шанс втратити її набагато менше!

Довжина дужок велоочков повинна бути сумісна з пропорціями голови людини. Бажано щоб знизу і з боку скронь лінзи велоочков не перекривала оправа - максимальне збільшення огляду ще нікому не зашкодила. Менше сліпих зон і наближається збоку або ззаду машина буде вам видно. Бувають окуляри з ремінцем замість дужок - вони призначені для пересування по пересіченій місцевості і бездоріжжю. Їх завдання тримати очки в умовах постійної тряски.

Катання по місту - це часті зупинки, повільні підйоми, потрібні окуляри з нещільно прилеглими до лиця лінзами - для кращої вентиляції.
Катання по лісі, полю, - швидкі спуски - бажано що б окуляри прилягали щільно.

Подивіться у нас в магазині, які велоокуляри вам будуть більш прийнятні:
Наші консультанти завжди допоможуть вам з вибором.
Крім цього, ви можете приміряти один з варіантів у Києві.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner